Odvetnikova obveznost imeti blagajno

Trgovino, v kateri beležimo promet, upravljamo s pomočjo blagajne. Zelo pogosto želijo kupci odkupiti kupljeno valuto v tuji valuti, vedno v evrih. Ali je zapis o finančnem znesku v oddaljeni valuti dodatni?

V klubu iz umetnosti. 111 oddelek 3a točka 1 zakona o DDV morajo davčni zavezanci za DDV z vodenjem evidenc z uporabo blagajn natisniti potrdilo ali račun od vse prodaje ter narediti tiskan dokument kupcu.

SpartanolSpartanol Spartanol. Hranila za maso

V 10. odst. 1 točka 14 Uredbe o tehničnih pogojih, tudi kadar v § 8, odst. 1 točka 14 uredbe o blagajnah, ki vsebuje podatke, ki jih je treba izdati na davčnem prejemu, moramo obvezno navesti valuto, v kateri se prodaja, vsaj za celoten znesek bruto prodaje.

Ključna merila in tehnični pogoji, ki jih morajo izpolnjevati blagajne, so vsebovana v členu 2 Uredbe o tehničnih pogojih.

Da, v bistvu 14. odst. 1 te uredbe mora imeti program prodaje v trgovini med drugim: funkcija: omogočiti davčnemu zavezancu, da spremeni ime valute, v kateri je prodaja evidentirana, ali njeno okrajšavo in da vnaprej programira dano spremembo z vnosom datuma in časa spremembe; shranjevanje datuma in časa začetka prodajnih evidenc v naslednji valuti v fiskalnem zavedanju ter pretvarjanje vsote bruto zneska prodaje v druge valute, pri čemer mora biti rezultat pretvorbe glede na menjalni tečaj in predložitev plačila zaprt na fiskalnem računu po fiskalnem logotipu z identifikacijo enot ; pretvorbo je treba izvesti z občutljivostjo najmanj 6 decimalnih mest, učinek pretvorbe pa mora biti zaokrožen na dve decimalni mesti.

Za označitev kratice imen v tuji valuti pa se uporabljajo oznake, ki jih uporablja njegova Bank of Poland.

Če je torej davčni zavezanec smiselno prodati gradivo na pamet potrošnikom, ki plačujejo pristojbino v tuji valuti, potem mora praviloma imeti blagajno, opremljeno s funkcijo, ki bo omogočila preračunavanje valut.

Iz opisanega dogodka je mogoče sklepati, da je treba ceno kupljenih izdelkov uporabiti v evrih, medtem ko bo pogodbena vrednost izražena v zlot. Predpisi, ki pravijo, da DDV ne ureja vprašanja, kakšen menjalni tečaj moramo sprejeti, da znesek zlota pretvorimo v evre.